تلگرام

همه چیز در مورد حساب ریپورت شده تلگرام

تلگرام
این روزها در تلگرام با پدیده ریپورت شدن و افراد ریپورت شده خیلی روبرو می شویم و حتی ممکن است خود شما نیز به این مشکل دچار شده باشید.
 به گزارش مشرق، مهمترین چالش تلگرامی‌ها همین موضوع است و فضای تلگرام پر است از افرادی که از شما تقاضای ارسال استیکر برای خروج از ریپورت می‌کنند و مطالب تبلیغاتی مختلف در گروه ها که هر کدام ادعا دارند حساب محدود شده شخص ریپورت شده را در مدت زمان کمی به حالت اول بر می گردانند. پیام هایی که فقط قصد گول زدن کاربران و افزایش تعداد اعضاء یک کانال خاص را دنبال می کنند.

ریپورت اسپم (Report Spam) یعنی چه؟

ریپورت اسپم (Report Spam) در لغت به معنای گزارش اسپم است. اما اول باید بگوییم اسپم یا هرزنامه یعنی چه؟

وب سایت ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد اسپم را اینگونه تعریف کرده است:

اسپم یا جفنگ (به انگلیسی: Spam)، به معنای پیام یا نامه الکترونیکی است که بدون درخواست گیرنده و برای افراد بی‌شمار فرستاده می‌شود. یکی از مشهورترین انواع اسپم هرزنامه است اما اسپم می‌تواند شامل اسپم در پیام‌رسان‌ها، اسپم در گروه‌های خبری یوزنت، اسپم در بخش نظرات وبلاگ‌ها و صفحات ویکی و فروم‌های خبری و غیره هم بشود.ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

همچنین این وب سایت لغت هرزنامه را اینگونه تعریف کرده است:

هرزنامه یا اسپم (به انگلیسی: spam)، سو استفاده کردن از سیستم انتقال پیام است (شامل اکثر وسایل انتشار رسانه‌ای، سیستم‌های تحویل دیجیتال) که به پیام‌های گروهی و ناخواسته اطلاق می‌گردد.ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

همانطور که می بینید ارسال پیام هایی که گیرنده هیچ خواسته یا علاقه ای برای دریافت آنها ندارد نوعی آزار و اذیت محسوب می شود. در تلگرام زمانی که شما پیامی خصوصی را برای فردی که شماره تلفن وی در دفترچه تلفن شما وجود ندارد یا برعکس شما شماره وی را دارید اما او شماره شما را ندارد و یا هردو شماره یکدیگر را ندارید ارسال می کنید یا وی را عضو کانال یا گروهی می کنید آن شخص میتواند شما را بعنوان مزاحم به تلگرام معرفی کرده و تلگرام بر همین اساس و برای تنبیه شما محدودیت هایی را بر روی حساب شما اعمال می کند که این عمل در بین کاربران به ریپورت معروف شده است.

یکی از سیاست های تنبیهی تلگرام برای حساب های گزارش شده (ریپورت شده) این است که برای مدتی بین چهار تا هفت روز بخشی از عملیاتی را که شما میتوانید در تلگرام بطور معمول انجام دهید را از شما سلب میکند و پس از گذشت مدت مذکور اگر گزارش دیگری مبنی بر مزاحمت شما از کاربران به تلگرام ارسال نگردد حساب شما از محدودیت خارج شده و بحالت عادی باز میگردد و خواهید توانست مثل قبل پیام های خصوصی ارسال کنید.

ارسال استیکر برای رفع ریپورت درست یا غلط؟

مدتی است بین کاربران رایج شده است که برایم تعدادی استیکر ارسال کنید تا از ریپورت خارج شوم که صحت این موضوع از طرف تلگرام تایید نشده است. نکته اصلی این است که با توجه به رمز نگاری و امنیت تلگرام اینکه شما بتوانید این تنبیه را دور بزنید امکان پذیر نیست و صرفا وقت خود را تلف میکنید و تا زمانیکه زمان تنبیه خاتمه پیدا نکرده است دسترسی شما آزاد نخواهد شد.

روی لینک‌های ناشناس در مطالب رفع ریپورت کلیک نکنید!

عده‌ای با سوء استفاده از مشکل کاربران ریپورت شده و غفلت آنها مطالبی دروغین به اسم راه حل رفع ریپورت همراه با لینک هائی که عمدتاً لینک های عضویت در کانال های مختلف و حتی لینک های مخرب و ویروسی است را منتشر می کنند و از افراد می خواهند که اگر می خواهی از ریپورت خارج شوی روی لینک زیر کلیک کن و … و کاربران مستعصل به امید حل مشکل و رفع محدودیت حسابشان این لینک ها را باز کرده و بعد متوجه می شوند که عضو یک کانال شده اند یا باید بشوند و… این ترفندها روش کثیفی برای افزایش اعضاء کانال های افراد سازنده ایندست پیام ها هستند که سازندگان این کانال ها به امید جذب چند کاربر بیشتر به کار می برند.

این مطلب را به ۱۰ گروه پخش کنید تا از ریپورت خارج شوید!!!

برخی هم با انتشار مطلبی مدعی می شوند که اگر آن مطلب را برای عده ای بفرستید از ریپورت خارج می شوید. خب همینجا باید بگویم که اینکار خود نوعی ارسال اسپم است و شما چطور می خواهید با ارسال مجدد اسپم از محدودیتی که بدلیل ارسال اسپم دچار آن شده اید خارج شوید. همه این ترفندها روش های شیادانه ای برای افزایش اعضاء کانال ها است. گول این مطالب را نخورید.

در صورتیکه بهر دلیلی ریپورت شدید اولاَ باید حداقل یک هفته صبر کرده و صبور باشید و از ارسال پیام خصوصی به افرادی که شماره آنها را ندارید یا مطمئن نیستید که آنها شماره شما را داشته باشند خودداری کنید و یا برای پیام خصوصی به این افراد از چت محرمانه یا همان سکرت چت (Secret Chat) استفاده کنید. بهوش باشید ,  از کلیک بر روی لینکهای ناشناس خودداری کنید و به راحتی اطلاعات خود را در اختیار دیگران قرار ندهید.

در ادامه ترجمه بخش Telegram Spam FAQ را برای شما آماده کرده ایم. سوالات زیر در مورد افرادی است که در تلگرام حساب آنها ریپورت شده و به دلیل گزارش اسپم حسابشان محدود شده است و تمامی پاسخ ها از وب سایت تلگرام برداشت و ترجمه شده است.

چه اتفاقی برای حساب ریپورت شده من می افتد؟

وقتی یک حساب توسط دیگر کاربران به عنوان حساب ارسال کننده اسپم گزارش می شود ما بر روی آن یک محدودیت اعمال می کنیم: حساب ریپورت شده فقط قادر خواهد بود به افرادی پیام ارسال کند که آنها شماره وی را به عنوان مخاطب ذخیره کرده باشند. این بدان معناست که اگر شما به چند غریبه پیامی که آنها خواهان آن نیستند را ارسال کنید حساب شما این قابلیت را از دست خواهد داد.

اگر احساس می کنید که اشتباهی رخ داده است و شما تا به حال چنین کاری را انجام نداده اید، ما را بدلیل مشکلی که برایتان پیش آمده و باعث ناراحتی تان شده ببخشید. حتی بهترین سیستم ها و الگوریتم ها هم بعضی مواقع خطا و اشتباه می کنند. برای حل مشکل مطالعه مطلب «رفع مشکل ارسال نشدن پیام در تلگرام» حتماً راه گشا خواهد بود.

%d9%87%d9%85%d9%87-%da%86%db%8c%d8%b2-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d9%88%d8%b1%d8%af-%d8%ad%d8%b3%d8%a7%d8%a8-%d8%b1%db%8c%d9%be%d9%88%d8%b1%d8%aa-%d8%b4%d8%af%d9%87-%d8%aa%d9%84%da%af%d8%b1%d8%a7%d9%85
چرا من ریپورت شده‌ام؟

امکان جستجوی نام های کاربری تلگرام ابزاری برای پیدا کردن دوستان جدید نیست و مردم هم دوست ندارند که غریبه ها با آنها تماس بگیرند و مزاحمشان بشوند برای همین ممکن است اگر از پیامی که شما برای آنها فرستاده اید خوششان نیاید شما را گزارش خواهند کرد و حساب شما محدود خواهد شد. لطفاً فقط برای افرادی پیام ارسال کنید که می دانید انتظار دریافت پیام از شما را دارند.

مردم به چه دلیلی می توانند حساب من را ریپورت کنند؟

زمانی که گیرنده پیام ارسالی شما را ناخواسته دریافت می کند. فرقی هم نمی کند که چه چیزی ارسال می کنید. ممکن است پیام شما یک عکس، یک لینک دعوت یا حتی یک سلام ساده باشد. لطفاً فقط زمانی پیامی را ارسال کنید که مطمئن هستید گیرنده انتظار دریافت آن را دارد.

به عنوان یک قانون عمومی، مردم مایل به دریافت تبلیغات ناخواسته، پیوندهایی مثل لینک های دعوت به گروه یا کانال، تصاویر تصادفی و بالاتر از همه اینها هر پیامی که به مباحث تجاری (commerce) و محبوبیت آنلاین (online popularity) مرتبط است، نیستند. اگر شما به مردم پیام هایی مثل موارد ذکر شده ارسال کنید بلاک خواهید شد و بقیه از این موضوع خوشحال خواهند شد (چون یک مزاحم کمتر شده)

برای رفع محدودیت حساب ریپورت شده باید چه کاری انجام دهم؟؟؟

اگر دفعه اولی است که حساب شما ریپورت شده (و یک ارسال کننده اسپم در مقیاس صنعتی نیستید)، به احتمال زیاد حساب شما برای حدود یک هفته یا بیشتر محدود خواهد بود. لطفا تا رفع محدودیت شکیبا باشید و در نظر بگیرید که مردم در هنگام استفاده از پیام رسان ما اوقات آرام و بدون مزاحمتی را می خواهند.

تکرار ارسال پیام های اسپم (در دفعات دوم به بعد) مدت زمان محدودیت حساب شما را افزایش خواهد داد و حسابتان برای بازه طولانی تری محدود خواهد شد. اگر به ارسال پیام های ناخواسته به افراد ناشناس ادامه دهید ممکن است برای همیشه این قابلیت را از دست بدهید.

من همه موارد بالا را مطالعه کردم و مطمئن هستم که هیچ قانونی را نقض نکرده و کار اشتباهی انجام نداده ام!

اگر به افراد ناشناس پیام هایی ارسال کرده اید که ممکن است برای آنها ناخواسته بوده باشد، لطفاً قبل از این که به آدرس زیر ایمیلی ارسال کنید، حداقل یک هفته صبر کنید چون ما زودتر از این مدت نمی توانیم کاری برای شما انجام بدهیم.

اگر مطمئن هستید که حساب شما به اشتباه دچار محدودیت شده است، لطفاً به آموزش های مطلب «رفع مشکل ارسال نشدن پیام در تلگرام» عمل کنید تا بزودی حساب ریپورت شده شما رفع محدودیت شود.

من می دونم که اشتباه کردم، لطفاً حساب ریپورت شده من را زودتر آزاد کنید!

ما متاسفیم، اما این کار امکان پذیر نیست. آرامش فضا و کاربران تلگرام برای ما بسیار با اهمیت است.

من به تازگی عضو تلگرام شده ام و هنوز هیچ پیامی ارسال نکرده ام اما حساب من محدود شده است!

بعضی شماره ها بدلیل فعالیت صاحب قبلی شان و یا به این دلیل که شماره مجازی یا VOIP هستند ممکن است از سیستم ما پاسخی ناملایم و خشن دریافت کنند. سیستم ها هم عاری از خطا نبوده و متاسفیم اگر حساب شما بدون دلیل دچار محدودیت شده است.
منبع: